O nas

O NAS

O nas

Dostrzegamy postępującą degradację jakości życia na Ziemi, w tym relacji międzyludzkich. Dostrzegamy zagrażające klimatowi zmiany, wymieranie gatunków, wycinanie lasów, zanieczyszczenie, marnowanie żywności, brak dostępu milionów ludzi do wody pitnej, wojny o wodę, o przestrzeń do życia, migracje ludzi, rosnącą agresję wokół.

Dostrzegamy jednocześnie coraz powszechniejszą świadomość, że działalność człowieka uruchomiła coraz trudniejsze do odwrócenia zmiany na Ziemi, że najbliższe lata, nie dekady, przesądzą o losie świata, jaki znamy tu i teraz. Wierzymy, że nasze nastawienie ma znaczenie. Każdy z nas, czy tego chce, czy nie, wpływa na jakość środowiska i relacji międzyludzkich, na ich degradację lub ochronę i poprawę. To nasze codzienne, małe wybory decydują o tym jak nasz świat będzie wyglądał za kilka lat.

Dlatego z całym naszym doświadczeniem i pasją chcemy włączyć się w coraz szerszy strumień zaangażowania ludzi na całym świecie na rzecz odwrócenia procesu tej degradacji.

Co chcemy robić?

Na świecie coraz częściej pojawiają się inicjatywy lokalnych społeczności, które pragną  zmienić na lepsze swoje własne otoczenie. Te, na pozór niewielkie zmiany, mają ogromne znaczenie – nie dość, że poprawiają jakość środowiska to także inspirują innych do podobnego działania.

Dlatego chcemy inspirować do wprowadzania małych zmian, pokazywać przykłady takich działań, ponieważ wierzymy, że nawet najmniejsza zmiana ma sens. Mała zmiana bowiem pomnożona przez miliardy ludzi na świecie daje zmianę globalną!